Jak zrobić i jak podawać kleik ryżowy?

ByDaniel

Jak zrobić i jak podawać kleik ryżowy?

Kleiki ryżowe na wodzie, czy też na mleko może stanowić posiłek w pełni samodzielny, szczególnie w przypadku małych dzieci i niemowląt. Jest także świetny dla osób, które dochodzą do siebie po operacjach, czy też zmagających się z niestrawnością. Jest to także bardzo pożywny dodatek do zup jarzynowych oraz dań. Można go także wykorzystać do wypieków. Jakie najważniejsze informacje o kleikach należy przytoczyć?

Czym jest kleik ryżowy?

Kleiki dostępne m.in. w Bee.pl ryżowe są produktem, który się wytwarza z ryżu uprawianego w Indiach, Chinach, czy też Indonezji. Jest w pełni zdrowy, ponieważ zboże zawiera wszelkie witaminy z grupy B, żelazo i magnez. Jest to także źródło węglowodanów. Z tego właśnie powodu sprawdza się w diecie dzieci, a także osób dorosłych.

Kleik ryżowy jest nie tylko odżywczy, ale także sycący oraz lekkostrawny. Łagodzi podrażnienia pokarmowego układu, wspomaga trzustkę, wątrobę, jak i żołądek. Ma bardzo dobry wpływ na samo trawienie. Wynika to z tego, że nie zawiera glutenu. Jest bezpieczny również dla osób, które z nim mają spory problem.

Podawanie i zrobienie kleiku ryżowego

Aby zrobić kleik ryżowy dla dziecka, czy też na biegunkę, wykorzystać można kleik ryżowy w proszku, czy też po prostu go przygotować z ryżu. Przyrządzenie kleiku ryżowego od postaw nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ jest to nic innego jak ryż rozgotowany. Do tego celu wykorzystać najlepiej jego krótkie odmiany. Jest to ważne, ponieważ sklejają się łatwo podczas gotowania i osiągają szybko pożądaną konsystencję. Sprawdzi się tutaj zarówno ryż basmati, jaśminowy, jak i arborio.

Bardzo dobrym pomysłem jest kupienie ryżowego kleiku w proszku. Produkt dostępny jest prawdopodobnie w każdym spożywczym sklepie. Wystarczy, że go zalejemy ciepłą wodą i wymieszamy dobrze. Przyrządzony na wodzie, czy też na mleku przypomina papkę. Jego smak możemy wzbogacić, dodając owoce. Mogą to być banany, jabłka, czy też gruszki. Kleik można podawać łyżeczką, czy też użyć butelki ze smoczkiem.

About the author

Daniel administrator